Tosmur mah. Merkez Camii cad. No: 39/A İç Kapı: 17 Alanya/ANTALYA/TR 07469

Profesyonel Web Sitesi İçin 6 Öneri

Günümüzde bir şirket ile alakalı fikir edinmek isteyen herkes, evvel internet kaynaklarına yöneliyor. Ne iş yapıyor olursanız olun, alıcı kitlenize kendinizi ifade edebilmenin en iyi yolu, profesyonel bir web sayfasına sahip olmaktan geçiyor.

İnternetteki imajınızla kendinizi daha iyi ifade edebilmeniz ve alıcı kitlenize basitlikle erişebilmeniz için, profesyonel web tasarımınızda bunlara dikkat edin:

 

Kolay bir anasayfa kullanın

Anasayfanız, kullanıcıların web sitesine geldiklerinde karşılaştıkları ilk vitrindir. Web sayfanızla ne taahhüt ettiğinizin kısa bir özetini anasayfaya sığdırmayı muvaffak olabilirseniz, işletmenizle taahhüt ettiklerinizi de gaye kitlenize eriştirmiş olacaksınız. O sebeple anasayfada olası olduğunca kolay, minimal bir tasarımı seçim edin ve kullanımı kolay tutun.

 

Ehemmiyetli(Önemli) görselleri ön Plana çıkarın

Web tasarım trendleri zamanla değişiyor. Daha Öncekinden onlarca görselin arasında dolaşmak iyi bir fikir gibi görünüyordu ancak günümüzde, görsellerin içine boğulduğumuz dijital dünyada, kullanıcılar olarak daha az ve nitelikli görsel seçim ediyoruz. Sizi, yaptığınız işi ve işletmenizi bütün olarak ifade ettiğini düşündüğünüz görsel içerikler, balanslı bir biçimde web sitenizde yer almalıdır. Kendi nitelikli görsellerinizi yaratmanız, gereksinim dinlediğiniz görsel malzeme için profesyonel resimciler veya illüstratörlerle çalışmanız her zaman veriminize olacak, özgünlüğünüzü çoğaldıracaktır. Kısacası; iyi görseller kullanın ve sizin için ehemmiyetli olduğunu düşündüğünüz görselleri herkesin görebileceğinden emin olun.

 

İçerik her şeydir!

Dikkat çekici ve maksada müteveccih, kullanıcı arkadaşı bir web sitesinin olmazsa olmazı, nitelikli içeriklerdir. Yazılı içeriklerin iyi yazılmış ve basit okunabilir olmaları kadar, arama motorlarında bulunabilirliğinizi çoğaldırması için muhakkak formatlara uygun SEO geçimli yazılmış olmaları da ehemmiyetlidir. Özgün, söyleyici ve teknik olarak da yeterli yazılı içerikler, web sitenizin niteliğine çok şey katacaktır.

 

Site içi dolaşımı basitleştirin

Web sayfanızda sunduğunuz kullanıcı tecrübesine müteveccih tasarımlar, basit kullanılabilir olmalıdır. Site içerisinde arama yapmak ya da gereksinim dinlenen bilgilere erişebilmek için kullanılan tüm vasıtalar, teknik açıdan meselesiz ve aktüel halde çalışıyor olmalıdır. Kullanıcı yorumlarını her zaman dikkate alın ve web sitenizi aktüel yakalamayı asla ilgisizlik etmeyin.

 

Basit aktüelleştirilebilir bir tasarım seçimleyin

Web sitenizi her zaman aktüel yakalamanız ehemmiyetli, peki bunu nasıl yapacaksınız? Web sitenizi aktüellemek, yeni içerikler yayınlamak ya da kullanıcı yorumlarını cevaplamak için kullandığınız sistem aktüel ve basit kullanılabilir olmalıdır ki, olası olduğunca sıklıkla ve basitlikle siteniz yenilenebilsin. Tasarımınızın ziyaretçi arkadaşı olması kadar, ‘yayıncı’ arkadaşı olması da ehemmiyetlidir; günlük ya da haftalık işlerinizi basitlikle yapabildiğinizde sitenizi etkin yakalamak için daha az zaman ayırarak daha faydalı bir biçimde çalışabilirsiniz.

 

Mobil uyumlu tasarımı önemseyin

Günümüzde internet kullanımı için tablet, telefon eşi mobil aygıtlar daha sıklıkla kullanılmaya başlandı. Kullanıcılarınızın web sitenize sadece masaüstü bilgisayarlarından değil, mobil aygıtlarından giriş yaptıklarında da basit kullanılabilir ve nitelikli bir tasarıma erişebildiklerinden emin olun.

WhatsApp Sohbeti Başlat