Tosmur mah. Merkez Camii cad. No: 39/A İç Kapı: 17 Alanya/ANTALYA/TR 07469

Web Sitenizi Yenilemeniz İçin 5 Önemli Neden

Firmanızın internet sayfası, müşteri kitlenize ulaşmanızı kolaylaştırmasının yanı sıra, firma imajı açısından da çok mühim bir unsurdur. Şık tasarımlı, kullanımı basit ve akılda kalıcı bir internet tasarımı, fimanızın bir nevi vitrini olarak da işlev görür ve prestijinize de katkı sağlar.

Ancak dijital ortamda sürekli yenilenen ve güncellenen trendlere bağlı kalmak da önemlidir. Bir süredir yayında olan bir web siteniz varsa, tertipli aralıklarla güncellemeler yapmanız; hatta yeri geldiğinde tüm dizaynı değiştirerek yeniliklerden faydalanmanız gerekecektir.

Bazı tasarımcılar, yayında olan bir web sitesini yenilemenin yeni bir site yapmaktan daha zor olduğunu söylerler. Eğer doğru bir planla ve hedefe yönelik kuvvetli bir çalışma ile ilerlerseniz, süreci hem ekibiniz için aynı zamanda kullanıcılarınız için kolaylaştırabilirsiniz.

İşte internet sitenizi yenilemeniz için 5 sebep

1. Siteniz eski görünüyor
Neredeyse her gün bir yenilikle karşılaştığımız dijital dünyada, firmanızın internet sitesi de trendlere uygun görünmeli. Kullanıcılar her gün internette onlarca web sayfası içinde dolaşıyorlar ve çoğunlukla en aktüel, en yeni tasarımları tercih ediyorlar. Rakiplerinizden sıyrılmak ve kullanıcılarınızın gereksinimlerini en iyi halde karşılamaya devam etmek için, eski moda parlak renkli tasarımınızdan kurtulup daha sade, daha kullanışlı ve güncel uygulamalar ile uyumlu bir dizayna geçiş yapmanız oldukca önemlidir.

2. Siteniz bütün cihazlarla ahenkli değil
Kullanıcıların internet sayfanızdan hangi araçları kullanarak istifade ettiğini gözlemlemek önemlidir. Web sayfalarına eskisi gibi yalnızca masaüstü sistemlerden değil, mobil telefonlardan ve tabletlerden de giriş yapılıyor ve sitenizin tasarımı da, mobil cihazlarda rahatlıkla kullanılabilecek şekilde düzenlenmelidir. Kullanıcı raporlarından sitenizin en oldukça hangi araçlarla ziyaret edildiğini gözlemledikten sonrasında öncelikli olarak hangi tasarımı güncellemeniz gerektiğine karar vermelisiniz.

3. Siteniz iş ve pazarlama stratejilerinizi yansıtmıyor
İş dünyasında hiçbir şey aynı kalmaz! Zaman içerisinde emek verme şeklinizi, stratejilerinizi değiştirirsiniz ve web sitenizin de firmanızın en aktüel halini yansıtıyor olması gerekir. Web sayfanızı gözden geçirin ve hangi yeniliklerin eklenmesine gerek duyduğunuzu tespit edin. Yenilenen tasarımınızın iş stratejinize müsait olması, hem firmanızı daha iyi tanıtmanıza ve anlatmanıza destek olacak aynı zamanda takipçilerinizin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilmenizi sağlayacak.

4. Sitenizin içinde ne olduğu güncellenemiyor
Geçmiş yıllarda bir web sitesi hazırlayıp yıllarca aynı siteyi yayında tutmak geçerli bir stratejiydi, ancak günümüzde hem arama motorları tarafından kıymetli görülebilmek için, hem de kullanıcılarınızı gelişmelerden haberdar edebilmek için web sayfanızdaki içerikleri tertipli olarak güncellemek ve yeni içerikler eklemek zorunda olabilirsiniz. Web sitenizin tasarımı sürekli güncellenmeye uyumlu değilse, bu bile yeni bir tasarım için zamanınız gelmiş demektir…

5. Sitenizin özellikleri doğru çalışmıyor
Bir kullanıcı gözüyle düşünün, bir web sayfanızda karşınıza hata veren birkaç sayfa çıktıktan sonra bir daha o siteye dönmek ister miydiniz? Sitenizin görünürde vaat ettiği bütün özelliklerin kusursuz bir halde çalışıyor olması gerekir. Eğer bazı araçlarda sorun olduğunu düşünüyorsanız, internet sitesi tasarımını değiştirmeniz en iyi çözüm olacaktır.

WhatsApp Sohbeti Başlat