Tosmur mah. Merkez Camii cad. No: 39/A İç Kapı: 17 Alanya/ANTALYA/TR 07469

Web Sitenizin Trafiğini Arttırmanız İçin 5 Altın Öneri

Web sitesinin tıklanma oranlarını çoğaldırmak, tüm web siteleri için yapılacaklar listesinde en başta geliyor. Muhteşem bir teknik altyapı ile şık bir web sitesi hazırlayıp yayına vermiş olabilirsiniz ancak, emin kriterlere dikkat etmediğiniz sürece, sitenizin alaka sürükleyip ziyaretçi alması oldukça güç olacaktır.

 

Web sitenizin ziyaretçi trafiğini çoğaldırmak için bunlara dikkat edin:

 

Orijinal ve nitelikli içerik bulundurun
Günümüzde arama motorları, kıymetli ve orijinal içerikleri ayırt ederek, sıralamalarda üstlere taşınmalarını sağlıyorlar. Web sitenizin içeriği ister blog yazılarından, ister aktüel haberlerden, isterseniz sattığınız mahsullerin söylemelerinden oluşuyor olsun, arama motorlarından basitlikle erişilebilen bir trafik sağlayabilmeniz için; site içeriklerinizin kalitesini önemsemelisiniz.

İyi bir Türkçe ile yazılmış, standart uzunluklara uygun, arama sözcüklerini ve zorunlu bilgileri kapsayan yazılı içerikler, arama motorlarının sizi ‘kıymetli’ görmesi için en ehemmiyetli etmendir. Bunun yanında bulundurduğunuz fotoğraf ve videolar gibi görsel içerikler de, arama motoru kriterlerine uygun olarak yayınlanıyor olmalıdır. İçeriklerinizin tamamen orijinal, daha evvel hiçbir yerde yayınlanmamış yazılar olması da trafiğinizi ehemmiyetli miktarda çoğaldıracaktır.

Arama motoru optimizasyonları, genellikle kullanıcıların lüzumlarını karşılamaya müteveccih olarak tertip edilmektedir. O sebeple arama kriterlerine uygun içerikler yayınlamanız demek, okuyucu için de en basit erişilir ve en doğru biçimde bilgilendiren içeriklerinizin olması demek olacak. Nitelikli içeriklerin olduğu siteler de organik olarak daha büyük oranda takip ediliyor ve kullanıcıların büyük kısmı, web sitesini kumpaslı olarak ziyaret etme potansiyelinde oluyor.

 

Kumpaslı olarak aktüel içerik yayınlayın

Bir web sitesinin etkin olarak aktüelleniyor olması, yeniden arama motorları tarafından kıymetli kabul edilmesini ve dolayısıyla ziyaretçiler tarafından da dikkate alınmasını sağlayacaktır. Web sitenizde bir blog sekmesi olması ve burada kumpaslı olarak aktüel içerikler yayınlanıyor olması her zaman bir artıdır. Siteyi etkin şekilde aktüellediğinizde hem arama motorları sıralamalarında daha üst sıralara yükselmeniz basitleşecek, hem de takipçilerinizin siteyi sık sık ziyaret etmesi için nedeni olacak.

 

Görselleri usluca kullanın

Yayınladığınız fotoğraf ve video dosyalarının adlarını doğru bir biçimde adlandırsanız, görseller arama motorlarının dikkatine sürüklüyor olacaktır. Fotoğraflara ve videolara anahtar kelimeler kapsayan adlar ve söylemeler ilave etmeniz, görsel içeriklerinizin bulunma kıymetini çoğaldıracak. Aynı zamanda nitelikli, uygun çözünürlükte ve muhtemelse orijinal görsel içerikler kullanmanız da sitenizin niteliğine çok şey katacaktır.

 

Sayfalar arası iletişimleri önemsememe etmeyin

Web sitenizde yer alan site içi irtibatlar, gelen kullanıcının site içerisinde daha uzun müddet kalabilmesine ve lüzum dinleyebileceği bilgilere daha basit erişebilmesine imkân sağladığı gibi, tıklanma trafiğine de ehemmiyetli bir katkıda bulunacaktır. Sitenizde uygun içeriklerin içerisine ya da web sayfalarınız üzerindeki uygun yerlere ehemmiyetli ve alakalı linkleri ilave etkeniz, sitenin navigasyonunu iyileştirdiği gibi anasayfaya backlink sağlamak açısından da trafik değerlerinizi çoğaldırabilir.

WhatsApp Sohbeti Başlat